iKKolor.sk
Bloková výnimka
Kontakt

Správne nastavená geometria kolies na vozidle je jeden z najdôležitejších parametrov zaručujúcich bezpečnú prevádzku Vašeho vozidla.

Zle nastavená geometria má za následok nadmerné opotrebovanie pneumatík, zhoršenú ovládateľnosť,zlú stabilitu vozidla. Obzvlášť pri zhoršených poveternostných podmienkach môže byť prejazd zákrutami alebo nerovnosťami na vozovke veľmi nebezpečný. Geometria kolies tiež ovplyvňuje Vašu spotrebu paliva , nakoľko pri nesprávnej geometrií sa kolesá neodvaľujú , ale ,,šmýkajú“.Spotreba paliva je potom zbytočne vyššia!

Z praxe sa vo veľa prípadoch berie geometria ako rutinná záležitosť a nastavuje sa len jeden parameter - zbiehavosť kolies na prednej náprave . Je to síce lacné riešenie,nenáročné na čas ale absolútne nedostačujúce !

Geometriu kolies treba brať komplexne,ako celok všetkých kolies,nielen kolies prednej nápravy, nakoľko všetky kolesá tvoria jazdnú os , od ktorej sa odvíja geometria a nielen zbiehavosť ale všetky merateĺné parametre.

My pristupujeme k nastavovaniu geometrie Vašeho vozidla s veľkou zodpovednosťou , pri nastavovaní používame tú najmodernejšiu techniku / 3D Bosch / a výrobcami vozidiel predpísané postupy, napr.dovažovanie vozidla na predpísanú hmotnosť záťaže vo vozidle pri nastavovaní a pod...

Preto našim zákazníkom odporúčame kontrolu geometrie vozidla absolvovať aspoň raz ročne , ideálne 2x ročne pred zimnou a letnou sezónou a samozrejme po každom servisnom úkone pri ktorom dôjde k rozladeniu geometrie.

 

A ešte dobrá rada na záver ,,Nejazdite s vyoseným volantom nie je to pohodlné ani bezpečné a dá sa to odstrániť!

Potrebujete pomôcť? Napíšte nám.

captcha
Obnoviť
Odoslaním tejto správy súhlasíte so spracovaním osobných údajov.

iKKolor s.r.o.

Slančíkovej 2, 971 01 Prievidza

Prevádzka:
Včelárska 1, III.977, 1G

GPS súradnice:
48.777284, 18.630354

Telefón:
046/542 78 39, 0917 231 978

E-mail:
servis@ikkolor.skoffice@ikkolor.sk

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

Vytlačiť