iKKolor.sk
Bloková výnimka
Kontakt

 

Klimatizácia je jedným z najčastejšie využívaných prvkov prevádzkového komfortu automobilu.

Klimatizácia má vo vozidle viacero funkcií. Hlavnou funkciou klimatizácie je, aby prehriaty vzduch ochladila na požadovanú teplotu.

Trend zvyšovania účinnosti systémov je jednoznačný. Dôležitým faktorom udržania maximálnej účinnosti a životnosti systému je pravidelný servis, ktorý odporúčame absolvovať minimálne raz ročne a to pred letnou sezónou.

Netreba zabúdať na dezinfekciu klimatizácie, ktorá je z hygienického hľadiska veľmi významná a dôležitá. Je potrebné si uvedomiť, že vo výmenníku vzniká kondenzát, ktorý môže byť zdrojom nebezpečných plesní pre Váš organizmus.

Častým problémom klimatizačného systému je, že za určitých okolností alebo pri nedodržaní pravidelných servisných intervalov dôjde k poškodeniu kompresora klimatizácie a následe sa zanesie celý systému nežiaducimi nečistotami, najčastejšie kovovými pilinami. Pri tejto situácii nestačí kompresor vymeniť za nový, ale aj dôkladne prepláchnuť - vyčistiť celý systém špeciálnou preplachovou sadou. Ak by sa systém dôkladne nevyčistil - neprepláchol, životnosť nového kompresora by bola veľmi krátka. Poškodenie kompresora cudzími predmetmi výrobca kompresora vie odhaliť a tým dôjde k zamietnutiu reklamácie!

Potrebujete pomôcť? Napíšte nám.

captcha
Obnoviť
Odoslaním tejto správy súhlasíte so spracovaním osobných údajov.

iKKolor s.r.o.

Slančíkovej 2, 971 01 Prievidza

Prevádzka:
Včelárska 1, III.977, 1G

GPS súradnice:
48.777284, 18.630354

Telefón:
046/542 78 39, 0917 231 978

E-mail:
servis@ikkolor.skoffice@ikkolor.sk

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

Vytlačiť